Ekologická likvidace vozidel Chodov

Pneuservisní služby

Dotazy ohledně ekologické likvidace vozidla

Co to vlastně je ekologická likvidace vozidla?

Jedná se v podstatě o komplexní technologický a administrativní proces, během kterého dojde k vyřazení vozidla z provozu i evidence. Cílem ekologické likvidace je minimalizace vytvořených odpadů

Bude mně to něco stát?

Ekologickou likvidaci vozidel provádíme zcela zdarma. Zdarma Vám také vystavíme Doklad o ekologické likvidaci (pro úřad) a po domluvě si také zdarma pro vozidlo k likvidaci zajedeme.

Co je to ten "Doklad o ekologické likvidaci"?

Správně se tento doklad jmenuje „Potvrzení o převzetí autovraku do zařízení ke sběru autovraků“, obsahuje informace o ekologickém zlikvidování vozidla a je nezbytným dokumentem při trvalém odhlášení vozidla z evidence. Doklad musí být vydán pouze certifikovanou společností a každý takový doklad je označen unikátním, elektronicky vygenerovaným, číslem. Tento dokument Vám předáme s jistotou, že likvidace je platná a byla provedena podle posledních platných zákonů a nařízení.

Jak mám své vozidlo k vám dopravit?

V zásadě za námi můžete přijet na adresu naší provozovny a vozidlo k likvidaci nám předat, nebo se na odtahu vozidla můžeme společně domluvit. Tuto službu pro Vás zajistíme zdarma.

Může za mně vyřizovat ekologickou likvidaci jiná osoba?

Ano, je to možné. Je však nutné, aby zastupující osoba měla plnou moc (nemusí být ověřená) k provedení ekologické likvidace od majitele vozidla s jeho podpisem a kopí dokladu totožnosti majitele vozidla. Plnou moc si můžete stáhnout zde.   V případě, že původní majitel již nežije, je nutné aby zastupující osoba předložila dokumenty opravňující k nakládání této pozůstalosti. Originál plné moci u nás pak archivujeme.

Jaké typy vozidel jste schopni ekologicky zlikvidovat? Je možné zlikvidovat i vozidlo s instalovaným pohonem na LPG?

K likvidaci přebíráme standardně vozidla osobní a dodávkového typu. V případě lehkých nákladních nebo zemědělských vozů nás kontaktujte na tel: 704061774 nebo e-mailu: info@auto-eliva.cz. Ekologická likvidace vozidel na LPG pohon není žádný problém a probíhá stejným způsobem, jako likvidace automobilu na standardní pohonné hmoty.

Předal jsem vozidlo k ekologické likvidaci, ale potřeboval bych si z něj odmontovat nějaké náhradní díly, je to možné?

Toto velmi závisí na předchozí vzájemné domluvě a obvykle je možné se domluvit na tom, že si vezmete např. pneumatiky. Na pozdější požadavky však nebude brán zřetel. Jakmile byl jednou vůz předán k likvidaci, jsou na vozidle neprodleně zahájeny úkony, které vedou k jeho rozebrání a zlikvidování. V případě, že máte ve vozidle osobní věci, které si z auta chcete vzít, proveďte to před předáním vozidla do likvidace.

Co mám dělat v případě, že jsem ztratil potřebné dokumenty od automobilu nebo registrační značku automobilu (SPZ)?

V případě ztráty technického průkazu je nutné si nechat vystavit na příslušném úřadě jeho duplikát. V případě ztráty registračních značek (SPZ) je nutné tento fakt nahlásit až po likvidaci v průběhu odhlašování vozidla na úřadě.

Informace k poskytovaným službám

Věříme, že s našimi službami budete spokojeni.

Dokumenty k Ekologické likvidaci

Co s sebou potřebujete za dokumenty, chcete-li k nám auto dovézt na likvidaci..

Pneuservisní služby

Provádíme přezutí a výměnu kol/pneumatik na porfesionálních strojích.

Protokol o Ekologické likvidaci vozidla

Potřebujete protokol o ekologické likvidaci? Dostanete ho u nás…

Prodej použitých náhradních dílů

Nabízíme prodej použitých náhradních automobilových dílů..

Máte zájem o naše služby?

Neváhejte nás kontaktovat.

Zavolejte nám

Volat